• Home
  • Sündmused
  • Kultuuriuudised
  • Kohtla-Järve Kunstide Koolis toimus X Rahvusvaheline laste-ja noorte akadeemilise vokaali konkurss „VIRU OOPER“.

Kohtla-Järve Kunstide Koolis toimus X Rahvusvaheline laste-ja noorte akadeemilise vokaali konkurss „VIRU OOPER“.

Kohtla-Järve Kunstide Koolis toimus X Rahvusvaheline laste-ja noorte akadeemilise vokaali konkurss „VIRU OOPER“.
Konkurss toimus neljas vanuserühmas: noorem  vanusegrupp: 9-11 aastased, keskmine vanusegrupp: 12-14 aastased, vanem vanusegrupp: 15-17 aastased ja 18-20 aastased.
Rahvusvahelisel konkursil osalesid Sankt-Peterburi, Minski, Tartu, Molodetšno, Narva, Riia, Iževski ja Vilniuse linnade lauljad.

Kokku osales konkursil 22 solisti , 1 duett ja ansambel „RUSS“ Izevskist. I vanusegrupis astus zürii ette 7 solisti, II vanusegrupis 7 solisti , III vanusegrupis 2 solisti, 1 duett ja 1 ansambel ning viimases vanusegrupis 6 solisti. 

 

Konkurssi diplomandid ja laureaadid:

1 vanuserühm 9.-11.aastased

Diplomand:

Elizaveta Vlasova (Peterburi, Venemaa Föderatsioon) 

 

Diplomand ning diplom muusikaalsuse eest

Kristaps Apkalns (Riia, Läti Vabariik)

 

Diplomant ning diplom „Publiku lemmik“

Pavel Adaev (Iževsk, Venemaa Föderatsioon)

 

III preemia ja laureaadi tiitlid

Anastasia Kudimova (Narva, Eesti Vabariik)

Bogdan Kasimchuk (Iževsk, Venemaa Föderatsioon)

 

II preemia ja laureaadi tiitel ning diplom artistlikkuse eest

Polina Somova (Narva, Eesti Vabariik)

 

I preemia ja laureaadi tiitel ning diplom muusikaalsuse eest

Tristan Georg Talur (Tartu, Eesti Vabariik)

 

2 vanuserühm 12.-14.aastased

Diplomand:

Dinara Fakhtrdinova (Iževsk, Venemaa Föderatsioon)

 

III preemia ja laureaadi tiitlid

Alina Kharuznyk (Maladetšna, Valgevene Vabariik)

Aliaksandra Sinianskaya (Minsk, Valgevene Vabariik)

 

II preemia ja laureaadi tiitel

Goda Ponomariovaite (Vilnius, Leedu  Vabariik)

 

I preemia ja laureaadi tiitel

Tatjana Boykova (Peterburi, Venemaa Föderatsioon)

 

3 vanuserühm 15.-17.aastased

Diplomand:

Poiste ansambel „Русь“ (Iževsk, Venemaa Föderatsioon)

 

III preemia ja laureaadi tiitel ning diplom kaasaegse helilooja teose parima esituse eest

Duett: Rostislav Korolev ja Elizaveta Kalmykova 

(Peterburi, Venemaa Föderatsioon)

 

II preemia ja laureaadi tiitlid

Niks Freimanis (Riia, Läti Vabariik)

Rostislav Korolev (Peterburi, Venemaa Föderatsioon)

 

4 vanuserühm (18.-20.aastased)

III preemia ja laureaadi tiitlid

Viktoria Slobodina (Peterburi, Venemaa Föderatsioon)

Agnese Malnača (Riia, Läti Vabariik)

 

II preemia ja laureaadi tiitlid

Diana Shor (Maladetšna, Valgevene Vabariik)

Konstantin Bolund (Peterburi, Venemaa Föderatsioon)

 

I preemia ja laureaadi tiitel ning diplom kohustusliku teose parima esituse eest

Kristaps Ivanovs (Riia, Läti Vabariik)

 

I preemia ja laureaadi tiitel ning diplom osavõtja oma maa rahvalaulu parima esituse eest

Endijs Endelis (Riia, Läti Vabariik)

  

X Rahvusvahelise laste-ja noorte akadeemilise vokaali konkursi Grand Prix omistati Aleksandra Špicberga´le, Riiast.  Parimate pedagoogide  tiitlid pälvisid Tiia Puhvel Tartust ja Rudite Zarina Riiast. Parimaks kontsertmeistriks tunnistati Kristine Šmite Riiast.

Konkurssi toetasid Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp,  Kohtla-Järve Linnavalitsus, Viru Keemia Grupp AS, Kalev Vesi OÜ ja Kohtla-Järve Kultuurikeskus. 

 

Prindi